شنبه, 29 دی 1397

 

 

طرحهای تعادل بخشی منابع آب استان با حضور معاون عمرانی استانداری بررسی شد

طرحهای تعادل بخشی منابع و مصارف آب خراسان شمالی در سومین نشست کمیته حفاظت منابع آب استان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مورد بررسی قرار گرفت.  

به گزارش مدیریت روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی، سومین نشست شورای حفاظت از منابع آب استان با دستور کار بررسی طرحهای پیشنهادی و با شعار «مصرف آب کمتر، درآمد بیشتر» برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در این نشست ضمن تاکید بر لزوم تعریف و اجرای الگوی کشت و مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی، خواستار تحقق الگوی دشت متعادل پایدار در استان شد.

مهندس «محمدحسین علی نیا» گفت: با مطالعات وکارشناسی طرح تعادل بخشی برآنیم که روزنه جدیدی به مدیریت منابع آبی استان گشوده شود.

مهندس سید ابراهیم علوی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای نیز در این نشست، ضمن اشاره به آمار بارندگی در استان و کاهش نزولات جوی، سال 97  را سال آبی دشواری پیش بینی کرد.

وی گفت: اقدام لازم برای تأمین آب شرب شهرها و روستاها با توجه به اعتبارات و برنامه های شرکتهای آب و فاضلاب استان در دست اقدام و امید است با انجام طرحهای در دست اجرا، «امنیت،معیشت و توسعه پایدار» در استان فراهم شود.

 

 

منبع خبر: مدیریت روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی